StarForce 2015 – relacja z wyjazdu

zdjecie_baner_stronawfgw_starforceKażdy z nas obchodzi jakieś święta. Te powszechne, jak Bożego Narodzenia czy Dzień Niepodległości, lub bardziej prywatne, jak urodziny i rocznice. Jednak są święta, które łączą ze sobą grupy ludzi, których cechą wspólną jest zamiłowanie do danej rzeczy. Dla polskich fanów Star Wars tym świętem jest StarForce.

Już 7. edycja StarForce miała miejsce, po raz kolejny, w pięknym mieście Toruniu, w Centrum Sztuki Współczesnej. Na czas 3 dni, jedno w pięter zamieniło się w niesamowitą krainę fanów Star Wars z każdego zakątka Polski. Stoiska wszystkich większych organizacji zrzeszających fanów oraz prywatne kolekcje kolekcjonerów oraz modelarzy budziły zachwyt zarówno wśród zagorzałych fanów, jak i olbrzymiej ilości „cywilów”, wśród których dominowały całe rodziny.

Oczywiście, poza wystawami organizacji oraz fanów, zwiedzający mogli zapoznać się z innymi atrakcjami, jak stoisko wydawnictwa Egmont, spotkanie z rysownikami ilustracji do gier ze świata Star Wars od Fantasy Flight Games czy wziąć udział w turnieju gier figurkowych i planszowych. Jednak największą uwagę przyciągały szczególnie dwa punkty programu: stoisko z konsolami, na których można było przetestować nadchodzącą grę Star Wars Battlefront oraz spotkanie z aktorem Jerome Blake, który wcielał się między innymi w postać Masa Ameddy. Mimo tłumów, naszym fanom udało się zapoznać z grą i możemy Was zapewnić, że będzie ona niesamowitą przygodą na zimowe wieczory w tym roku. Niestety, ze względu na napięty grafik oraz tłumy ludzi, nie udało nam się pojawić na spotkaniu z aktorem. Wiemy jednak od organizatorów, że był on niezwykle szczęśliwy widząc tak olbrzymią ilość słuchaczy i był bardzo wdzięczny za zaproszenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się być na spotkaniu z  gościem.

DSC_0104

Dla nas jednak najważniejszą atrakcją był wieczorny pokaz walk na miecze świetlne koło podświetlanej fontanny przy akompaniamencie muzyki z Nowej Trylogii. Z dumą możemy powiedzieć, że  nasi niezastąpieni fani walk na miecze świetlne z Szarych Mieczy wykonali kawał niesamowitej roboty, tworząc jedyne w swoim rodzaju show. Dodatkowo, StarForce był pierwszą imprezą, na której wystawiliśmy nasze olbrzymie tło do zdjęć. Statek typu Lambda w otoczeniu szturmowców robił piorunujące wrażenie na zwiedzających i był wspaniałym dodatkiem przy robieniu zdjęć.

Ciężko jest opisać słowami ten niesamowity klimat, który towarzyszył nam przez całą imprezę. Możemy mieć jedynie nadzieję, że poczujecie go chociaż odrobinę przeglądając zdjęcia z imprezy, które znajdują się na naszym Facebooku w tym miejscu. Dodatkowo, możecie zapoznać się ze zbiorem ciekawych fotografii pod tym adresem, szczególnie ze zdjęciami z wieczornego pokazu. A tutaj znajdziecie materiał zmontowany przez Telewizję Toruń. Mamy jedynie nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pojawić w Toruniu w jeszcze większej liczbie oraz z kolejnymi atrakcjami dla zwiedzających.

Komisarz Sev

Komisarz Sev

1/3 prezesa WFGW, pasjonat historii i militariów oraz wszelako pojętej fantastyki i sci-fi.
Komisarz Sev

Latest posts by Komisarz Sev (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.