Star Wars Rebelianci – 5 powodów, dla których warto oglądać.

logoPrzełom września i października to istny raj dla wszelkich fanów seriali telewizyjnych. Właśnie wtedy zdecydowana większość ich ulubionych programów wraca na małe ekrany lub po raz pierwszy trafiają na wizję. A co z tymi, którzy uwielbiają zarówno seriale, jak i Gwiezdne Wojny? Cóż, my mamy 3 sezon Star Wars Rebelianci!

    Już od prawie dwóch lat fani Gwiezdnych Wojen mogą śledzić losy dzielnej załogi Ducha, którzy wraz z powstającą z ich pomocą Rebelią, starają się obalić złowieszcze Imperium, które żelazną ręką rządzi Galaktyką. Z okazji zbliżającej się premiery 3 sezonu (którego trailer możecie obejrzeć w tym miejscu), chcielibyśmy przedstawić Wam 5 powodów, dla których warto, aby każdy z Was, niezależnie od wieku, zapoznał się z Rebeliantami.

Powód 1- główne postacie

ekipa

Co tu dużo mówić: tytułowi Rebelianci to wybuchowa grupa różny osobowości, których przygody oglądamy zarówno z rozbawieniem, ale i skupieniem czy wzruszeniem. O ile charaktery postaci to raczej wzorce już nieraz spotykane w popkulturze, o tyle ich rozwój, motywacje do działania i niepewny los w przyszłości sprawia, iż widz potrafi z fascynacją obserwować ich dalsze przygody. Każdy z nich ma za sobą jakieś traumatyczne doznania, które częściowo motywują ich do walki, jednak każdego na inny sposób. Dodatkowo, interakcje pomiędzy nimi nie zawsze są idealne, co mocno pokazuje trailer nadchodzącego sezonu. I właśnie ta niepewność co do Kanana, Hery, Ezry, Sabine, Zeba i Choopera jest jednym z najmocniejszych punktów całego serialu.

Powód 2- nawiązania do Starego Kanonu

stary-kanon

Dla wielu fanów kasacja Starego Kanonu była zabójczym ciosem. Lata poświęcone na poznawanie rozbudowanego i ukochanego świata mają pójść na marne? Na szczęście, twórcy Star Wars Rebels starają się łagodzić ten ból. Dowodem na to może być wprowadzenie do serialu wielu postaci i wszelkiego rodzaju smaczków dla fanów Starego Kanonu. Od drobnostek, takich jak statek Dasha Rendara czy myśliwców z 181 Eskadry Imperium, po wprowadzenie fabularne legendarnej postaci Admirała Thrawna. Dzięki temu postacie i motywy, które do tej pory funkcjonowały wyłącznie na kartach książek, mogą ożyć na małym ekranie. I chociaż z tego powodu warto być na bieżąco z Rebeliantami.

Powód 3- bitwy kosmiczne

bitwy

Co tu dużo mówić: serial animowany może sobie pozwolić na nieco więcej bitew kosmicznych niż film pełnometrażowy czy serial aktorski. A kto z nas nie uwielbia obserwować starć myśliwców, statków i okrętów wszelkiej maści w otchłani Galaktyki? Szczególnie, gdzie widać, jak z sezonu na sezon twórcy zwiększają zarówno skalę jak i rozmach potyczek. Co rusz dostajemy nowe modele statków i okrętów oraz rośnie liczebność obu stron konfliktu. Już teraz możemy

Powód 4- dobra zabawa dla każdego

dla-kazdego

Star Wars Rebelianci do docelowo kreskówka, której główny odbiorcą ma być młodzież. Jednakże, podobnie jak w przypadku The Clone Wars, serial z sezonu na sezon staje się coraz dojrzalszy, poważniejszy i mroczniejszy, co mocno widać z traileru nadchodzącego sezonu. Z tego powodu jest on rozrywką nie tylko dla najmłodszy fanów, lecz również i tych starszych, którzy będą czerpać przyjemność z oglądania ze względu na nieco inne aspekty i motywy niż ich młodsi koledzy. Tak więc namówcie do oglądania swoje dzieci/partnerów/rodziców i razem dajcie się wciągnąć w świat Rebeliantów.

Powód 5- rozbudowa świata

Jak mówi przysłowie: nie od razu Rzym zbudowano. Podobnie jest z Nowym Kanonem Star Wars. Reblianci dokładają potężną dawkę wydarzeń i postaci do tego świata, wsród których możemy znaleźć odniesienia nawet do filmów kinowych. Dodatkowo, przedstawiają ciekawe wątki i aspekty sytuacji w Odległej Galaktyce, które z pewnością zostaną poruszone w innych mediach, takich jak książki czy komiksy. Czuć, iż serial ten jest częścią większej całości, której odkrywanie daje niezwykłą frajdę fanom na całym świecie.

Tak więc drodzy fani, mamy nadzieję, iż artykuł ten zachęcił Was do nadrobienia zaległości związanych z Rebeliantami. Oglądajcie śmiało i dyskutujcie z innymi zapaleńcami na naszych co miesięcznych Imperiadach. Niech Moc będzie z Wami! :D

plakat

Komisarz Sev

Komisarz Sev

1/3 prezesa WFGW, pasjonat historii i militariów oraz wszelako pojętej fantastyki i sci-fi.
Komisarz Sev

Latest posts by Komisarz Sev (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.