Premiera Star Wars: The Force Awakens – Wrocław; 18.12.2015

Star_Wars_The_Force_AwakensMówi się, że w ciągu roku jest jedna, wyjątkowa, grudniowa noc. Wigilijny wieczór z 24. na 25. grudnia. Czas cudów, marzeń i życzeń składanych przez ludzi sobie nawzajem. Istne niebo na ziemi, gdzie każdy jest szczęśliwy. I tak było by i w roku 2015, gdyby nie my, fani Gwiezdnych Wojen. Bowiem dla nas czas cudów nastąpił 7 dni wcześniej, podczas nocnej premiery Przebudzenia Mocy. Premiery, która rozpoczyna całkowicie nowy rozdział w życiu niemal każdego z nas.

Długo czekaliśmy na ten moment. Licznik na naszej stronie odmierzał kolejne dni przez ponad pół roku. W domach, warsztatach i na spotkaniach trwały gorączkowe przygotowania do jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, którego zorganizowanie zajęło nam kilka tygodni. Kiedy już nadeszła upragniona noc, wszystko było gotowe: stroje z dumą przygotowane i założone. Filmy obejrzane po raz kolejny wszystkie. Wszyscy zaproszeni goście stawili się z uśmiechami na ustach. W końcu można było rozpocząć wielkie święto fanów Gwiezdnych Wojen.

Głównym punktem programu, przygotowanym na nocną premierę, była „gra miejsca” rozgrywana na terenie kina Nowe Horyzonty. We współpracy z Exploring Events przygotowaliśmy dla widzów trzy ścieżki do wyboru, na których mogli oni sprawdzić swą wiedzę na temat Star Wars i wygrać jednocześnie niesamowite nagrody. Fani Jedi, Rebelii i Imperium z wytrwałością przemierzali kino w poszukiwaniu kolejnych osób w kostiumach, które czekały na nich z przygotowanymi zadaniami.

Dla dużych i małych fanów pojedynków kosmicznych myśliwców, wrocławscy fani gry X-wing przygotowali szereg pokazów tej niesamowitej gry figurkowej. Każdy, kto przyglądał się starciom kosmicznych asów mógł niemal usłyszeć wycie silników zabójczych maszyn i złowieszczy huk wystrzeliwanych salw laserowych. Jeśli chcecie na własne oczy przekonać się, jak bardzo potrafi wciągnąć ta gra, zapraszamy na następną Imperiadę.

Oczywiście, nie było by porządnej imprezy WFGW bez pokazu walki na miecze świetlne. Z lekkim spoilerem, zebrani widzowie mogli podziwiać niesamowite wyczyny członków grupy Szare Miecze, w tym samego Kylo Rena w akcji. Nawet Rey trafiła przypadkiem w sam środek pojedynku i musiała ulec potędze następcy Lorda Vadera. Całość została nagrodzona gromkimi brawami od publiczności, która przez cały pokaz z zapartym tchem obserwowała starcie Ciemnej i Jasnej strony Mocy.

Jedną z największych atrakcji całej nocy był niewątpliwie R2-D2, idealna, ruchoma replika, która została przygotowana przez naszych przyjaciół z Imperium Mocy. Wraz ze swoim nieco mniej ruchliwym towarzyszem BB-8, dwójka droidów podbijała serce każdego fana, który był akurat w okolicy.  W końcu to były droidy, których wszyscy szukali.

Oczywiście to wszystko było wstępem do największej atrakcji tamtej nocy, czyli premiery epizodu VII Gwiezdnych Wojen, Przebudzenia Mocy. Teraz, ponad miesiąc po premierze, każdy z nas wyrobił już sobie zdanie. Jeśli chcielibyście o nim podyskutować, zapytać się o coś czy po prostu poznać lepiej świat Gwiezdnych Wojen, zapraszamy Was na nasze co miesięczne spotkania, Imperiady. Mamy nadzieję, iż ta wyjątkowa premiera będzie początkiem przygody ze Star Wars dla każdego z Was.

Już teraz wiemy, że zimowe premiery staną się na najbliższe lata stałym punktem imprez we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że za każdym razem grono fanów będzie się powiększać, a radość ze wspólnej pasji będzie przepełniać każdego z nas. Tak więc do zobaczenia za 318 dni na premierze „Rogue One”, a już za nieco ponad 2 tygodnie na Imperiadzie.

Niech Moc będzie z Wami!

Galeria z wydarzenia, standardowo, do obejrzenia na naszym facebooku.

Komisarz Sev

Komisarz Sev

1/3 prezesa WFGW, pasjonat historii i militariów oraz wszelako pojętej fantastyki i sci-fi.
Komisarz Sev

Latest posts by Komisarz Sev (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.