Dni Fantastyki- relacja z eventu

dfffJak już pewnie zauważyliście, czytając relacje z eventów w których bierzemy udział, bardzo często pojawiamy się na różnych imprezach „gościnnie”, czyli poza naszym miastem – Wrocławiem. Jednakże, zdarzają się wydarzenia, które łączą w sobie dwie cechy: świetną zabawę oraz niesamowity klimat Wrocławia. Do tego grona na pewno zaliczyć można Dni Fantastyki.

Już po raz 11 w centrum kultury Zamek w Leśnicy odbyły się Dni Fantastyki. Impreza, której historia mocno związana jest z Wrocławskim Fanklubem Gwiezdnych Wojen. Wielokrotnie tworzyliśmy na potrzeby tego wydarzenia całe bloki programowe, a raz Gwiezdne Wojny były tematem przewodnim całej imprezy. W tym roku również postanowiliśmy podzielić się naszą pasją i zaoferować uczestnikom konwentu blok programowy poświęcony naszemu ulubionemu uniwersum.

Jednakże, nie byliśmy osamotnieni w swoich działaniach. Zarówno w prowadzeniu punktów programu, jak i wspólnym troopowaniu wspierało nas Imperium Mocy, Aldona z Gdańska ze swoją niesamowitą kolekcją sukni Padme Amidali, prezes Toruńskiego Imperium Star Wars – Dragon, jak również para poznańskich fanów, Kalbi i Zuza. Dzięki wspólnym staraniom udało nam się zaprezentować rekordową liczbę strojów – co mieliście okazję zobaczyć na zdjęciu, które zaprezentowaliśmy w zeszłym tygodniu!11313184_921862044519343_5558073250471694639_o

Znalazło się również sporo atrakcji dla fanów, którzy chcieli podyskutować o swoim ulubionym uniwersum lub sprawdzić swoją wiedzę. Wśród prowadzonych prelekcji znalazły się takie jak: przegląd garderoby Padme Admiali, dyskusja na temat Dartha Vadera i jego pozycji w Impierum, oraz ciesząca się największą popularnością, dotycząca budowy i konstrukcji mieczy świetlnych. Dla nieco bardziej obeznanych fanów czekały konkursy na temat serialu Star Wars Rebels, oryginalnych filmów, a nawet zestawów klocków lego. Krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego.

DSC_0136

Jednak nawet najbardziej wyszukane i wspaniałe słowa nie opiszą nastroju, jaki panował na samej imprezie. Ułamek tego wrażenia mogą opisać zdjęcia, które poniżej Wam prezentujemy. Mamy tylko szczerą nadzieję, że przy następnych imprezach, które będą się odbywały we Wrocławiu z udziałem Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, jeszcze większa liczba fanów dołączy do nas i będziemy mogli razem tworzyć coś naprawdę niesamowitego.

03/07/2015

Komisarz Sev

Komisarz Sev

1/3 prezesa WFGW, pasjonat historii i militariów oraz wszelako pojętej fantastyki i sci-fi.
Komisarz Sev

Latest posts by Komisarz Sev (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.