CXL Imperiada – lipiec

zdjecie_baner_stronawfgwŻeby tradycji stało się zadość, w miesiącach wakacyjnych opuszczamy lokale i na Imperiady wybieramy się na łono natury. Nie ma co prawda morza, piasku, zimnych drinków, ale jeśli chcecie spędzić miło wieczór w towarzystwie fanów Gwiezdnych Wojen pod gwiazdami i przy ognisku – zapraszamy na jedyną taką okazję w roku :)

 

Lipcową Imperiadę organizujemy, jak również w latach poprzednich, we wrocławskim Lesie Osobowickim, w sobotę 23 lipca, zaczynamy o godzinie 14:00. Dokładna instrukcja dotycząca miejsca i dojazdu znajduje się na końcu wpisu.

Ognisko+czerwcowe+2013+797

 Ognisko zaczynamy o godzinie 14:00, pierwszym punktem programu jest przeczesywanie lasu, przedzieranie się przez pełne niebezpieczeństw zarośla w poszukiwaniu…drewna na ognisko – ten punkt programu jest obowiązkowy dla wszystkich. Niestety sprawności za rozpalanie ognia nie rozdajemy, ale zyskać można lans i wieczną wdzięczność prezesów :) Ognisko zazwyczaj trwa do upadłego, najwytrwalsi wracają do domu dopiero nad ranem dnia następnego; nic nie stoi na przeszkodzie zabrania ze sobą namiotu i przenocowaniem – wybór należy do Was.wSbOLIQS-XfkchZOy0D6GRSLNgiritux8JmVC40pDqJm=w912-h684-no

Coś na ząb do upieczenia na ognisku oraz popicia każdy przynosi we własnym zakresie, fanklub zapewnia dla wszystkich wodę, talerzyki, sztućce, ketchup i musztardę.

Na wypad do lasu warto zaopatrzyć się w spray przeciw komarom, ciepłe ubranie, coś przeciwdeszczowego gdyż nigdy nie wiadomo co nas zaskoczy. Ci z was którzy zamierzają wybrać się na ognisko samochodem mogą pomyśleć również o zabraniu leżaków/krzeseł składanych, kocy, karimat itp.  a tym którzy na ognisko będą docierać autobusem przyda się latarka (albo miecz świetlny ;) ).sAW7WZpbNpYvlGz2RaI_OhLe3Eev4NgjZCY7QoYWn-8=w912-h684-no

Wskazówki dotarcia na miejsce:

Plac Grunwaldzki – Las Osobowicki
Leśnica – Las Osobowicki
Nowy Dwór – Las Osobowicki
Dworzec PKP – Las Osobowicki
Oporów- Las Osobowicki

Na trasie z Lasu Osobowickiego kursuje autobus nocny 257, którym będziecie mogli się dostać m. in. do centrum. Odjazdy: 00:38; 2:38; 3:38.

Ceny biletów:

Linie normalne:
normalny: 3,00 zł
ulgowy: 1,50 zł

Linie pospieszne i nocne:
normalny: 3,20 zł
ulgowy: 1,60 zł

Bilety czasowe 30 min, wszystkie linie:
normalny: 3,00 zł
ulgowy: 1,50 zł

Bilety czasowe 60 min, wszystkie linie:
normalny: 4,40 zł
ulgowy: 2,20 zł

Bilety można nabyć w automatach znajdujących się na niektórych większych przystankach lub w każdym autobusie oraz tramwaju z tym, że w tramwajach i autobusach za bilety płaci się tylko kartą płatniczą. Na tramwaj i autobus obowiązuje taki sam bilet.

Docelowe miejsce to Las Osobowicki, taką nazwę nosi również przystanek, na którym należy wysiąść z autobusu. Przypominamy, że jest to przystanek „na żądanie”, więc trzeba być czujnym w czasie jazdy i zaraz po przystanku „Lipska” należy wcisnąć „Stop” w autobusie. Ulica nazywa się Osobowicka. Parę metrów dalej po przeciwnej stronie ulicy znajduje się przystanek powrotny.1

Gdy już wysiądziecie z autobusu musicie iść dalej prosto, w stronę, w którą pojechał autobus. Jeśli po drodze przechodzić będziecie przez mostek to znaczy, że idziecie dobrą drogą.

2

Po przejściu przez mostek po prawej stronie zobaczycie tablicę oraz dwie ścieżki, należy wybrać LEWĄ i potem już z górki, idziecie cały czas prosto, aż do polany.3

Ognisko+czerwcowe+2013+001

WAŻNA INFORMACJA! W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY OGNISKO MOŻE ZOSTAĆ PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN. Aby być na bieżąco śledźcie naszego facebooka lub odwiedzajcie forum, informacja o przeniesieniu może się pojawić najpóźniej w sobotę rano 18 lipca.

Serdecznie zapraszamy!

11/07/2015

Latest posts by Ewelina Puklicz (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.