Comics Wars – 05.12.2015

comics_warsGrudniowe spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu na stałe wpisały się w coroczną trasę konwentową niemal każdego fana komiksu w Polsce. Również nas nie mogło zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z naszej wyprawy do stolicy Wielkopolski.

 Poznań słynie z kilku rzeczy: pyrów, koziołków oraz niesamowitych imprez dla fanów Star Wars i nie tylko. Do tej ostatniej kategorii zalicza się na pewno Comics Wars, czyli wojna uniwersów komiksowych, która mam miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Już po raz drugi członkowie WFGW, na zaproszenie organizatorów, zadbali o garść atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w Akademii Jedi, która pośród archiwalnych zbiorów Jedi oferowała naukę dla każdego chętnego. Fani fotografii i cosplay mogli znaleźć nas w tłumie przebranych fanów i popaść w szał pstrykania fotek we wszelakich kombinacjach. Natomiast obecne i przyszłe nerdy Gwiezdnych Wojen mogły podyskutować podczas przygotowanych przez nas prelekcji o ,oczywiście, komiksach i nowym kanonie naszego ulubionego uniwersum.

Oczywiście, nasz wkład był jedynie drobną częścią całego programu, który był przygotowany przez fanów dla fanów. Dzięki temu, Comics Wars wyróżnia się niesamowitą, kameralną wręcz atmosferą, dzięki której każdy może lepiej poznać innych fanów i poszerzyć swoją wiedzę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zwolennicy DC czy Marvela, rysownicy lub scenarzyści amatorzy, gracze gier planszowych lub twórcy kostiumów swoich ulubionych postaci. I właśnie to dzielenie się swoją pasją jest najwspanialszym aspektem naszych grudniowych wizyt w Poznaniu.

Jak zawsze mamy dla Was przygotowaną galerię zdjęć z wyjazdu, którą możecie znaleźć tutaj.

W 2016 roku na pewno Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zawita do krainy Pyrów i Koziołków, aby po raz trzeci bawić się i „walczyć” podczas Comics Wars. Mamy nadzieję, iż dołączycie do nas i razem będziemy mogli cieszyć się naszą wspólną pasją.

P.S: Specjalne podziękowania składamy pizzeri Pizza a Pezzi, której profil znajdziecie tutaj, za nakarmienie głodnych fanów w godzinie potrzeby :D

Komisarz Sev

Komisarz Sev

1/3 prezesa WFGW, pasjonat historii i militariów oraz wszelako pojętej fantastyki i sci-fi.
Komisarz Sev

Latest posts by Komisarz Sev (see all)

Loading Facebook Comments ...

You must fill in your Disqus "shortname" in the Comments Evolved plugin options.